Doskonała zabawa z Rogatkiem w Stegnie! - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Za nami już drugi piknik wakacyjny Kampanii Kolejowe ABC zorganizowany przez Urząd Transportu Kolejowego. Tym razem odbył się w Stegnie, w której bawiło się ponad 1300 dzieci z rodzicami i opiekunami. Na uczestników czekały liczne atrakcje z nagrodami. Dodatkową niespodzianką podczas wydarzenia była możliwość przejażdżki pociągiem Żuławskiej Kolei Dojazdowej.

To kolejna odsłona wydarzeń plenerowych, dzięki którym dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

Projekt Kampania Kolejowe ABC został stworzony przede wszystkim z myślą o edukacji najmłodszych poprzez zabawę. Pikniki wakacyjne z Rogatkiem są wspaniałą okazją do nauki nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych – przywitał uczestników wydarzenia Marcin Trela, Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego. – Jestem przekonany, że wszystkie działania podejmowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na terenach kolejowych w Polsce – dodał.

Atrakcji było mnóstwo! Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się multimedialna gra edukacyjna, podczas której dzieci mogły wcielić się w rolę kierowcy i przypomnieć sobie zasady bezpiecznego zachowania się na obszarach kolejowo-drogowych. Wielką radość sprawiły najmłodszym także koło fortuny i wielkoformatowa gra planszowa. Na najlepszych czekały wyjątkowe nagrody: hulajnoga elektryczna, hulajnogi i plecaki szkolne. By zdobyć nagrody, należało ukończyć grę terenową i wymyślić najlepsze hasło związane z bezpieczeństwem na kolei. Podczas gier i zabaw można było także dostać specjalne vouchery na przejażdżkę pociągiem Żuławskiej Kolei Dojazdowej.

Wszyscy chętni mogli zapoznać się z historią rozwoju kolei w Polsce, oglądając wystawę fotografii. Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowane były trampoliny, skakańce, eurobangee oraz wspólne zabawy i tańce z DJ Miki. Dodatkowo podczas pikniku dzieci miały okazję obejrzenia wozów strażackich, mogły nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy dzięki szkoleniu przeprowadzonym przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim. Miały także możliwość przejażdżki quadem Ochotniczej Straży Pożarnej w Stegnie.

Wszystkich, którym nie udało się wziąć udziału w pikniku w Stegnie, Rogatek zaprasza na kolejny w tym roku piknik rodzinny „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!”, który odbędzie się 7 sierpnia w Giżycku.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.