Lekcje Kolejowego ABC podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

18 września Zespół Kolejowego ABC przeprowadził dwie wyjątkowe lekcje „Być jak nosorożec Rogatek – misja bezpieczeństwo”. Zostały one przeprowadzone w Stacji Muzeum w ramach 8. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Na początku zajęć dzieci przywitały się z bohaterem Kampanii Kolejowe ABC nosorożcem Rogatkiem. Dowiedziały się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc w momencie zauważenia niebezpiecznej sytuacji w pociągu, na dworcu lub na peronie. Podczas wspólnego rozwiązywania zadań interaktywnych poznały możliwości zakupu biletu, zasady bezpiecznego poruszania się na obszarach kolejowych, a także jak ważną rolę przed przejazdem kolejowym pełnią rogatki. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z odpowiedziami na pytania sprawdzające wiedzę na temat bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Każdy uczestnik otrzymał zestaw upominków odblaskowych.

Dni Otwartych Funduszy Europejskich to wydarzenie organizowane przez  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz urzędami marszałkowskimi i instytucjami wdrażającymi Fundusze Europejskie w całej Polsce. Ma na celu promocję Funduszy Europejskich oraz projektów realizowanych ze środków z nich pozyskanych, które znacząco wpłynęły na rozwój Polski.