Ogłaszamy kolejny konkurs pn. „Kolejowe ABC - Ruszaj po przygodę i zdobądź nagrodę”! Uczniowie mogą rywalizować w grze mobilnej „Kolejowe ABC” o nagrodę główną - edukacyjne miasteczko ruchu drogowego. Konkurs trwa od 3 do 17 listopada 2021 r.

Konkurs organizowany w ramach gry mobilnej „Kolejowe ABC” przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych z klas IV-VI z całej Polski. Zadaniem uczniów jest zebranie jak największej liczby punktów. Zwycięska klasa wygra edukacyjne miasteczko ruchu drogowego z elementami kolejowymi oraz udział w zajęciach edukacyjnych „Kampanii Kolejowe ABC” z nosorożcem Rogatkiem, dotyczących bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego i poruszania się w pobliżu torów, na przejazdach kolejowo-drogowych, peronach i stacjach. Nagrodami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca są pakiety edukacyjne zawierające m.in. małą maskotkę Rogatka oraz zestaw upominków odblaskowych.

Ważne, by podczas rejestracji prawidłowo podać nazwę szkoły oraz swojej klasy.

Konkurs trwa od 3 listopada do 17 listopada 2021 r. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl do 19 listopada 2021 r.

W aplikacji mobilnej „Kolejowe ABC” gracz wybiera się w podróż pociągiem, a po drodze zdobywa różne przedmioty przydatne podczas wyprawy. Wszystkie zdobycze zasilają konto z punktami. W kolejnych etapach uczestnicy otrzymują zadania specjalne. Każdy gracz ma okazję poznać zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach: na wsi, w mieście, na dworcu i w pociągu. Grę można ukończyć na kilku poziomach trudności.

W konkursie nie może uczestniczyć szkoła, która wygrała nagrodę główną w poprzednich edycjach konkursu lub w innych konkursach organizowanych przez Organizatora.

Aplikacja mobilna „Kolejowe ABC” pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z całej Polski w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Można ją pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).

Gra powstała w ramach projektu Kampania Kolejowe ABC realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Aby pobrać grę, kliknij w logo wybranego sklepu.

App store Google Play

Regulamin konkursu:

(3) REGULAMIN KONKURSU KOLEJOWE ABC – RUSZAJ PO PRZYGODĘ I ZDOBĄDŹ NAGRODĘ.pdf