Podróżuj z edukacyjną grą ,,Kolejowe ABC” - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Nadeszło lato, a wraz z nim wakacje i upragniony, długo wyczekiwany urlop. Na rodzinny wypoczynek najlepiej pojechać wygodnym, szybkim i bezpiecznym pociągiem. Podczas podróży zaproponuj dziecku wspólne rozwiązywanie krzyżówek, zagadek czy łamigłówek. Idealnym rozwiązaniem są też aplikacje mobilne na smartfony. Warto jednak wybierać takie gry, które nie tylko są atrakcją dla dziecka, ale także łączą naukę i zabawę. W tej sytuacji świetnie sprawdzi się gra „Kolejowe ABC”.

Gra powstała w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. Dzięki aplikacji ,,Kolejowe ABC” w łatwy i przyjemny sposób można nauczyć się zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowego zachowania na terenach kolejowych. Gra przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym charakteryzuje się nowoczesną szatą graficzną i jest bardzo prosta w obsłudze. Dzięki kilku poziomom trudności poradzi sobie z nią każde dziecko. Do tej pory aplikacja „Kolejowe ABC” przyciągnęła ponad 14 tysięcy graczy.

Widok gry

Na początku rozgrywki wybieramy postać, która wyrusza w podróż pociągiem na drugi koniec Polski. Po drodze gracz zdobywa przedmioty związane z podróżą koleją. Wszystkie pozyskane dodatki zasilają konto z punktami, co ma duży wpływ na pozycję w rankingu. W kolejnych etapach gry uczestnicy mają do wykonania specjalne zadania. Powinni tak kierować swoją postacią, aby cała podróż odbyła się bezpiecznie – zgodnie z zasadami obowiązującymi na drodze i terenach kolejowych. Dzieci mają okazję poznać zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach: na wsi, w mieście, na dworcu czy w pociągu.

Konkursy w grze „Kolejowe ABC”

Urząd Transportu Kolejowego przeprowadził do tej pory pięć konkursów w grze mobilnej. Po wakacjach planowana jest się szósta edycja. Nagrodami dla najlepszych są pięciodniowe wyjazdy na zielone szkoły, podczas których uczniowie korzystają z popularnych atrakcji turystycznych, biorą udział w grach, warsztatach, a także w wyjątkowych, interaktywnych zajęciach „Kampanii Kolejowe ABC” dotyczących bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Wakacje to zatem idealny czas na zapoznanie się z grą, by po powrocie do szkół startować po nagrody!

gra 2

 Czy Twoje dziecko wie, jak zachować się na peronie i w pociągu? Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na dworcu? Jak bezpiecznie przejść przez tory? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się na oficjalnym profilu Kolejowe ABC na Facebooku, a razem z nimi wakacyjne konkursy, łamigłówki i rebusy. Gotowi na podróż pełną przygód?

Grę można pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android). 

Aby pobrać grę  kliknij w logo wybranego sklepu.

App storeGoogle Play            

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.