Konkurs „Kolejowe ABC – Kolej na bezpieczeństwo” - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Zapraszamy uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z całej Polski do udziału w konkursie „Kolejowe ABC – Kolej na bezpieczeństwo”. Na laureatów czeka nagroda w postaci edukacyjnego miasteczka ruchu drogowego oraz zajęcia na temat bezpieczeństwa na kolei. Konkurs trwa od 22 września do 6 października 2021 r. 

Konkurs w ramach gry mobilnej „Kolejowe ABC” przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych z klas IV-VI z całej Polski. Ich zadaniem jest zbieranie punktów dla swojej klasy. Wygra ta klasa, która zdobędzie największą liczbę punktów. Główną nagrodą jest edukacyjne miasteczko ruchu drogowego z elementami kolejowymi oraz udział zwycięskiej klasy w specjalnych zajęciach edukacyjnych w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”, dotyczących bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego i poruszania się w pobliżu torów, na przejazdach kolejowo-drogowych, peronach i stacjach. Nagrodami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca są pakiety dla całej klasy zawierające m.in. odblaski i książki edukacyjne.

Ważne, by podczas rejestracji prawidłowo podać nazwę szkoły oraz swojej klasy.

Konkurs trwa od 22 września do 6 października 2021 r. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl do 8 października 2021 r.

W aplikacji mobilnej „Kolejowe ABC” każdy gracz wybiera się w podróż pociągiem na drugi koniec Polski, zdobywając po drodze przedmioty związane z tematem podróży koleją. Zdobycze zasilają konto z punktami, co ma wpływ na pozycję w rankingu. W kolejnych etapach uczestnicy otrzymują zadania specjalne – podejmują decyzje istotne dla bezpieczeństwa podróży.

W konkursie nie może uczestniczyć szkoła, która wygrała nagrodę główną w poprzednich edycjach konkursu lub w innych konkursach organizowanych przez Organizatora.

Aplikacja mobilna „Kolejowe ABC” pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z całej Polski w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Można ją pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).

Gra powstała w ramach projektu Kampania Kolejowe ABC realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Aby pobrać grę, kliknij w logo wybranego sklepu.

App storeGoogle Play

Regulamin konkursu:

 pdfREGULAMIN-KONKURSU-KOLEJOWE-ABC---KOLEJ-NA-BEZPIECZENSTWO.pdf713.32 KB