Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Rogatek uczył bezpieczeństwa w Lublinie!

Ponad 11 tys. osób wzięło udział w pikniku edukacyjnym Kampanii Kolejowe ABC II zorganizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego 17 czerwca w Lublinie. Na Placu Litewskim wyrosło osiedle SuperBezpiecznych, gdzie na uczestników czekało wiele niesamowitych atrakcji: wideomapping 3D, konkursy z nagrodami, warsztaty edukacyjne czy spotkanie z bohaterem Kampanii Kolejowego ABC II – uwielbianym przez najmłodszych nosorożcem Rogatkiem.

Każdy z uczestników pikniku mógł wziąć udział w grze terenowej. Wsparcie przy Stacjach SuperMocy zapewnili goście specjalni: aktorka Aneta Zając i Paweł Korzeniowski, który w pływaniu zdobywał mistrzostwa świata, Europy i Polski. Na najlepszych czekały wyjątkowe nagrody. Innymi atrakcjami podczas wydarzenia były: „Teatr Tak”, zabawy z DJ-em, dmuchańce oraz eurobungee. Pod koniec wydarzenia na terenie Placu Litewskiego został wyświetlony zapierający dech w piersiach wideomapping 3D wraz z filmem, który zwyciężył w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”. Dużym zainteresowaniem cieszył również stoiska służb i instytucji, które przyjęły zaproszenie UTK do udziału w pikniku. Bezpieczeństwo razem z nosorożcem Rogatkiem promowały:

  • 19. Lubelska Brygada Zmechanizowana;
  • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie;
  • Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Lublinie;
  • Komenda Wojewódzka Policji i Komenda Miejska Policji w Lublinie;
  • Lubelska 2. Brygada Obrony Terytorialnej;
  • Oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie;
  • Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie;
  • Rzecznik Praw Dziecka;
  • Rzecznik Praw Pacjenta.

Podczas imprezy doskonałą zabawę przy muzyce zapewniła gwiazda wieczoru – Sarsa, wszechstronna wokalistka młodego pokolenia i autorka m.in. przeboju „Naucz mnie”, pierwszego polskiego singla certyfikowanego diamentem, najwyższym wyróżnieniem w światowym systemie nagród za sprzedaż nagrań muzycznych.

W ramach letnich aktywności Kampanii Kolejowe ABC II przez całe wakacje organizowane będą pikniki rodzinne. Odbędą się na Helu (8 lipca), w Świnoujściu (15 lipca), Wiśle (22 lipca) oraz w Darłowie (19 sierpnia). Podczas tych imprez uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wielkiej grze terenowej, w której dzięki specjalnym zadaniom poznają zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, w pobliżu torów, na dworcach i w pociągach. Zaplanowano także wiele atrakcji dla całych rodzin, m.in. koncerty, dmuchańce, eurobungee czy warsztaty kreatywne a przede wszystkim możliwość spotkania nosorożca Rogatka.

Więcej informacji odnaleźć można na profilach Kampanii Kolejowe ABC II:

Facebook: @kampania.kolejowe.abc
Instagram: @kolejowe_abc
TikTok: @kolejowe.abc