Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

25 listopada – Święto wszystkich pracowników i sympatyków kolei

Z okazji przypadającego na dzień 25 listopada Dnia Kolejarza Rogatek wraz z całym zespołem „Kampanii Kolejowe ABC II” składa najszczersze życzenia wszystkim pracownikom kolei i ich rodzinom.

Mnóstwo zdrowia, szczęścia i wytrwałości, a jednocześnie satysfakcji z codziennej pracy.

Maszynistom życzymy, aby zawsze bezpiecznie dojeżdżali do celu podróży. Konduktorom samych uśmiechów na twarzach pasażerów.

A pozostałym pracownikom oraz sympatykom kolei, aby zawsze docierali na czas, a każda podróż pociągiem była niesamowitą przygodą!

Kolej w Polsce ma już 180 lat! Od dziesięcioleci stale się rozwija i unowocześnia, stając się coraz bardziej ekologicznym, ekonomicznym i najbezpieczniejszym środkiem transportu. To wynik pracy wielu tysięcy osób – nie tylko tych, które na co dzień mają kontakt z pasażerami. O komfort i bezpieczeństwo podróżujących dbają m.in. zarządcy i pracownicy infrastruktury kolejowej, a ta jest imponująca: łączna długość linii kolejowych to ponad 19 tysięcy kilometrów, ponad 2600 stacji kolejowych obsługujących ruch pasażerski czy ponad 12 tysięcy przejazdów kolejowo-drogowych oraz przejść dla pieszych. Do tego należy dodać administrację, serwis, obsługę klienta, informatyków, techników – łączna liczba pracowników kolei w 2021 roku wynosiła niemal 90 tysięcy! Tym wszystkim osobom, a także wszystkim sympatyków kolei przekazujemy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.