Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Kampania Kolejowe ABC II podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Spotkanie z nosorożcem Rogatkiem, bohaterem projektu Kampania Kolejowe ABC II, oraz gry i zabawy dla całych rodzin – to atrakcje, które przygotował Urząd Transportu Kolejowego na Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

W miniony weekend Zespół Kampanii Kolejowe ABC II można było spotkać w Miasteczku Funduszy Europejskich zorganizowanym z okazji 10-lecia DOFE w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Wśród najmłodszych furorę zrobił nosorożec Rogatek. Atrakcją dla dzieci, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, było koło fortuny. Do wygrania były m.in. maskotki sympatycznego nosorożca, autorska gra Peronowo czy domino. Jedynym warunkiem była poprawna odpowiedź na pytania dotyczące bezpieczeństwa na kolei. Odwiedzający mogli również skorzystać z interaktywnych gier i wziąć udział w quizie kolejowym, dzięki czemu przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych.

Poprawa bezpieczeństwa dzięki Funduszom Europejskim

UTK może realizować projekty poprawiające bezpieczeństwo systemu kolejowego dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość całkowita projektu 60 000 000,00 zł.