Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Kampania Kolejowe ABC II wkracza w nowy etap!

Kampania Kolejowe ABC II nie zwalnia tempa. Wystartował kolejny, już III etap kampanii w mediach, który będzie trwał do końca stycznia 2023 r. Czeka nas wiele niespodzianek m.in. nowe spoty edukacyjne, bilboardy czy wydarzenie edukacyjno-informacyjne, które odbędzie się 3 grudnia we Wrocławiu. W ramach nowego etapu Kampanii Kolejowe ABC II Urząd Transportu Kolejowego będzie również dalej realizował lekcje bezpieczeństwa w szkołach czy przedszkolach oraz organizował konkursy rozwijające wiedzę.

Gdy przed Tobą jest znak STOPU – stań i zachowaj spokój! Popatrz w lewo, potem w prawo, nic nie jedzie, ruszaj żwawo!” – ta prosta rymowanka z najnowszego spotu telewizyjnego „Kampanii Kolejowe ABC II” przypomina o tym, jak należy zachować się na przejeździe kolejowym bez rogatek. Przekaz jest skierowany do dorosłych kierowców, jednak widzimy, że również dzieci mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. W przyszłości to one staną się kierowcami, więc warto uczyć je zasad bezpieczeństwa od najmłodszych lat. Grupą docelową drugiego spotu są najmłodsi. Dzięki animacji mogą oni poznać zasady obowiązujące na peronie oraz podczas podróży pociągiem. Oba spoty od 1 listopada można obejrzeć w telewizji, w internecie mediach społecznościowych czy na terenach kolejowych. Nowe przekazy edukacyjne mają uwrażliwić społeczeństwo na tak istotną kwestię, jaką jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

„Pamiętajmy, że zarówno dzieciom, jak i dorosłych wyobraźnia na drodze i na terenach kolejowych jest potrzebna. W kolejnym etapie Kampanii Kolejowe ABC II na naszych odbiorców czeka wiele wrażeń. To nie tylko nowe przygody Rogatka i jego przyjaciół, ale także rozstrzygnięcie wielkiego konkursu Kierunek-Bezpieczeństwo. Zwycięska praca konkursowa będzie elementem wideomappingu podczas naszej imprezy edukacyjnej we Wrocławiu. Warto śledzić wszystkie aktywności Kampanii Kolejowe ABC II, brać udział w konkursach, a jednocześnie wciąż poszerzać swoją wiedzę o bezpieczeństwie na kolei.” – powiedział dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

3 grudnia na terenie dworca kolejowego Wrocław Główny Urząd Transportu Kolejowego zorganizuje specjalne wydarzenie edukacyjno-informacyjne, podczas którego odbędzie się pokaz wideomappingu 3D. Podczas wydarzenia na całe rodziny czeka moc atrakcji. Teren wrocławskiego dworca zamieni się w Osiedle Super Bezpiecznych, a uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej z nagrodami, a także w licznych warsztatach, doświadczeniach i zabawach. W planach są również atrakcje artystyczne, m.in. występ gwiazdy muzycznej czy pokaz laserowy z elementami pirotechniki. Cały program wydarzenia będzie skoncentrowany na edukacji z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

Wszystkie działania realizowane w ramach III etapu „Kampanii Kolejowe ABC II” można śledzić na kanałach społecznościowych:

Instagram: @kolejowe_abc/

Facebook: @kampania.kolejowe.abc/

Tiktok: @kolejowe.abc

Youtube: www.youtube.com/channel/UCODe4LvyEAoB3MSiJTKC0vg

Żółta linia
Wyobraźnia non stop

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.