Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo”. Nie czekaj, weź udział już dzisiaj!

Jeszcze przez niecały miesiąc można wysyłać zgłoszenia do konkursu „Kierunek – Bezpieczeństwo” organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Stwórz pracę plastyczną ukazującą miasteczko Peronowo i wygraj dla swojej szkoły plac do zabaw i ćwiczeń o wartości 20 000 zł i inne nagrody !

Prace plastyczne można wysyłać do 31 października. Konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo” przeznaczony jest dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych z całej Polski. Dla zwycięzców przewidziane są niesamowite nagrody – zarówno dla uczniów biorących udział w konkursie, jak i samych szkół.

Dla zwycięskiego zespołu:

  • plac do zabaw i ćwiczeń wraz z montażem o wartości 20 000 zł (lub ekwiwalent w wysokości 20 000 zł na inny sprzęt sportowy, jeśli infrastruktura szkoły uniemożliwia montaż),
  • 3-dniowa zielona szkoła w wybrane miejsce,
  • wyświetlenie zwycięskiej pracy jako elementu wideomappingu 3D podczas ogólnopolskiego wydarzenia, które odbędzie się 3 grudnia we Wrocławiu.

Dla pięciu wyróżnionych zespołów:

  • zestaw urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu wraz z montażem o wartości 5 000 zł.

Dla wszystkich uczestników:

  • wyjątkowe opaski na rękę.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zebrać zespół liczący od 3 do 30 uczniów z tej samej szkoły (może to być cała klasa, uczniowie z różnych klas, kółko plastyczne, kółko techniczne, świetlica szkolna itp.) i stworzyć pracę plastyczną (np. rysunek, makieta) przedstawiającą miasteczko Peronowo. W pracy muszą znaleźć się następujące elementy:

  1. widoczna postać bohatera Kampanii Kolejowe ABC II – nosorożca Rogatka,
  2. widoczne logo Kampanii Kolejowe ABC II,
  3. sytuacja ukazująca bezpieczne zachowanie na terenach kolejowych (przejazdy drogowo-kolejowe, dworce, perony, pociąg itp.)

Gotową pracę należy sfotografować (1 zdjęcie pracy papierowej lub 3 zdjęcia pracy przestrzennej czyli np. makiety), a następnie wysłać przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie: https://kolejoweabc.pl/kierunek-bezpieczenstwo/

UWAGA: Oryginał pracy należy zachować do czasu rozstrzygnięcia konkursu „Kierunek – Bezpieczeństwo”. Jest to warunek konieczny do otrzymania nagród.

Wszystkie informacje, dokumenty oraz regulamin znajdują się na stronie: https://kolejoweabc.pl/kierunek-bezpieczenstwo/

Kampania Kolejowe ABC II jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.