Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Lekcja kolejowego bezpieczeństwa na dworcu w Katowicach

Lekcja Kampanii Kolejowe ABC II oraz spotkanie z nosorożcem Rogatkiem – to atrakcje, które czekały na dzieci na dworcu kolejowym w Katowicach. Atrakcje w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zorganizował Urząd Transportu Kolejowego

Ponad setka dzieci uczestniczyła w zajęciach Kampanii Kolejowe ABC II na terenie dworca kolejowego w Katowicach. Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa w pobliżu torów uczestnicząc w wyjątkowej multimedialnej lekcji. Była też okazja do spotkania z bohaterem Kampanii Kolejowe ABC, nosorożcem Rogatkiem.

„Widzimy z jakim entuzjazmem dzieci reagują na nosorożca Rogatka. To cieszy, ponieważ przez zabawę przyswajają sobie zasady bezpieczeństwa, których uczy bohater Kampanii Kolejowe ABC. Jestem przekonany, że ta wyjątkowa edukacja bezpiecznego zachowania będzie procentować już w niedalekiej przyszłości” – mówił w Katowicach dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Zajęcia zostały przeprowadzone z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich organizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki regionalnej. Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą dotacji unijnych.

„Kampania Kolejowe ABC II” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.