Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Multimedialne materiały edukacyjne z nosorożcem Rogatkiem

Uczniowie wrócili do szkół i do nauki. Początek roku szkolnego to dobry moment, aby nauczyciele przekazali dzieciom wiedzę o zasadach bezpieczeństwa niezbędnych podczas podróży pociągiem. W ramach Kampanii Kolejowe ABC II Urząd Transportu Kolejowego udostępnia materiały edukacyjne do prowadzenia zajęć, scenariusze zajęć i podręczniki w formie elektronicznej, które można wykorzystać, ucząc dzieci zasad prawidłowego zachowania na terenach kolejowych.

Multimedialne lekcje bezpieczeństwa kolejowego, gra edukacyjna na smartfony, kolorowanka i podręczniki wraz z gotowymi scenariuszami lekcji – to tylko część materiałów dostępnych na stronie www.kolejoweabc.pl. Mogą one być wykorzystywane zarówno przez nauczycieli podczas lekcji w szkołach, ale również przez rodziców, którzy zdecydują się samodzielnie uczyć swoje pociechy w domach.

Materiały zostały przygotowane w taki sposób, aby były atrakcyjne nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i nauczycieli. Dla najmłodszych fanów nosorożca Rogatka dostępne są kolorowanki, quizy, interaktywne gry, labirynt, krzyżówki, rebusy czy puzzle.

Nauczyciele mogą z kolei korzystać z oprogramowania „Kolejowe ABC pomoc edukacyjna” wykorzystywanego przez edukatorów w trakcie lekcji prowadzonych w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Program został dostosowany do trzech grup wiekowych: przedszkola, klas I-III oraz klas IV-VI. Na stronie dostępne są także podręczniki dla nauczycieli, z których można skorzystać podczas prowadzenia lekcji o bezpieczeństwie.

Zauważyliśmy, że nowoczesne formy edukacji o bezpieczeństwie na kolei są bardzo dobrze odbierane przez dzieci. Materiały edukacyjne zamieszczone na stronie kolejoweabc.pl mogą być wykorzystywane samodzielnie lub jako uzupełnienie naszych interaktywnych lekcji w szkołach, które cieszą się ogromną popularnością wśród nauczycieli i dyrektorów szkół” – podkreśla dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Wszystkie materiały edukacyjne przygotowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC II są dostępne na stronie www.kolejoweabc.pl, a także na profilach projektu na Facebooku i Instagramie.

Instagram: @kolejowe_abc/

Facebook: @kampania.kolejowe.abc/

Tiktok: @kolejowe.abc

Youtube: www.youtube.com/channel/UCODe4LvyEAoB3MSiJTKC0vg