Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Ostatnia szansa w te wakacje na zdobycie Supermocy! Zostań SuperBohaterem podczas pikniku rodzinnego w Łebie.

W sobotę 27 sierpnia teren Portu Jachtowego w Łebie przejmie nosorożec Rogatek, sympatyczny bohater Kampanii Kolejowe ABC II. To ostatni piknik rodzinny zaplanowany w te wakacje przez Urząd Transportu Kolejowego. Na gości czekają wyjątkowe atrakcje m.in. niezapomniany pokaz fire show, zabawa na dmuchańcach, skoki na eurobungee, warsztaty kreatywne, spotkanie z Moniką Pyrek czy koncert Haliny Mlynkowej. Wstęp na piknik jest bezpłatny.

27 sierpnia o godz. 15.30 teren Portu Jachtowego w Łebie zamieni się w wielką grę terenową, czyli osiedle SuperBezpiecznych. Rogatek razem ze swoimi gośćmi będą odwiedzać Stacje Mocy: Wiedzy, Działania, Dedukcji, Pomagania, Kreatywności i Zabawy, gdzie dzięki specjalnym zadaniom poznają zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowo-drogowych, dworcach i w pociągach. Każda Stacja Mocy jest inna, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Na scenie wystąpią DJ Miki i Halina Mlynkova, które porwą wszystkich do zabawy w rytm niesamowitych przebojów. Nie może zabraknąć też gości specjalnych. Tym razem będą to: Monika Pyrek, polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, której udało się poprawić rekord Polski aż 68 razy, oraz aktor Mateusz Pawłowski, znany m.in. z roli Kacpra Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”. Na zakończenie pikniku odbędzie się trzymający w napięciu pokaz fire show. 

„Pikniki organizowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC II przyciągnęły w tym roku bardzo wielu fanów Rogatka. Podczas imprez doskonale sprawdza się metoda „nauki poprzez zabawę”. Bawią się i uczą się razem całe rodziny, a najlepsze drużyny mają szansę wygrać wyjątkowe nagrody. Dobrej zabawy nie zabraknie także w Porcie Jachtowym w Łebie. Zapraszam wszystkich chętnych na ostatnie wakacyjne spotkanie z Rogatkiem” – zachęca dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II odbędzie się 27 sierpnia w godzinach 15.30-21.30 na terenie Portu Jachtowego w Łebie
(ul. Jachtowa 8).

Wstęp na wydarzenie i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie www.kolejoweabc.pl oraz na profilach Kampanii Kolejowe ABC na Facebooku, Instagramie i TikToku.