Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Rogatek odwiedził dzieci w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie

Mali pacjenci Kliniki Chorób Dziecięcych i Noworodkowych mieli okazję przybić piątkę z bohaterem Kampanii Kolejowe ABC, nosorożcem Rogatkiem i wziąć udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa kolejowego. Z najmłodszymi spotkał się także Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Podczas wyjątkowych zajęć zorganizowanych w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie poprzez interaktywne gry i zabawy dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się na dworcu, na peronie czy w pociągu. Młodzi pacjenci świetnie poradzili sobie z odpowiedziami na pytania sprawdzające wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Działania podejmowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC to inwestycja w bezpieczeństwo naszych dzieci i bezpieczeństwo na kolei. Chcemy, aby każde dziecko posiadało odpowiednią wiedzę na temat prawidłowego zachowania na terenach kolejowych” – stwierdza Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Po zakończonej lekcji wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety bezpiecznego podróżnika zawierające m.in. książkę edukacyjną, zestaw odblasków oraz maskotkę nosorożca Rogatka.

Działania w ramach „Kampanii Kolejowe ABC II” realizowane są z myślą o najmłodszych. Rogatek odwiedza przedszkola i szkoły podstawowe z całej Polski, w których prowadzone są zajęcia edukacyjne. Do końca września 2023 r. odbędzie się ok. 330 lekcji i weźmie w nich udział co najmniej 10 000 dzieci.

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.