Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Rogatek odwiedził Parowozownie Skierniewice!

1 października Zespół Kampanii Kolejowe ABC II wraz z nosorożcem Rogatkiem miał przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu edukacyjno-promocyjnym „Nadzwyczajny Dzień Otwarty w Parowozowni Skierniewice” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei z okazji 35-lecia.

Wydarzenie było skierowane do wszystkich pasjonatów dawnej kolei. Podczas wydarzenia edukatorzy z Urzędu Transportu Kolejowego przeprowadzili zajęcia edukacyjne, liczne quizy sprawdzające wiedzę o bezpieczeństwie oraz koło fortuny. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość poznania zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych oraz nauki odpowiedniego zachowania w pobliżu torów, na dworcu, peronie i w pociągu.

W wydarzeniu udział wziął bohater Kampanii Kolejowe ABC II, nosorożec Rogatek, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczestników. Oczywiście nie zabrakło wspólnych, pamiątkowych zdjęć na tle zabytkowych lokomotyw i budynków Parowozowni. Miło nam ogłosić, że Rogatek ukończył szkolenie w Lokalnym Centrum Sterowania Ropuszkowej Kolei Ogrodowej, dzięki któremu może kierować ruchem na szlakach kolei wąskotorowej w skali 1:22,5.