SuperBohaterowie i Rogatek podczas imprezy letniej w Helu!

Piknik w Helu rozpoczął wakacyjny cykl wydarzeń rodzinnych organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. 8 lipca na Bulwarach Nadmorskich razem z nosorożcem Rogatkiem bawiło się i uczyło blisko 1700 osób!

Wszystkie zaplanowane atrakcje zapewniły najmłodszym niezapomnianą zabawę i przypomniały o zasadach bezpiecznego zachowania podczas wakacyjnych podróży. Dzieci uczestniczyły w licznych zawodach sportowych, warsztatach kreatywnych i turnieju sztafetowym z użyciem kalkulatora prędkości, dzięki któremu poznały, jak długa może być droga hamowania pociągu. Sporo emocji dostarczyły także odbywające się na scenie Koło Fortuny i Familiada. Uczestnicy świetnie bawili się na eurobungee, dmuchańcach, kolejce elektrycznej oraz wielu innych atrakcjach. O dodatkową dawkę uśmiechu zadbał Rogatek, główny bohater Kampanii Kolejowe ABC II.

Gość specjalny Victor Borsuk, kitesurfer i podróżnik prowadził na terenie pikniku liczne zabawy sportowe, m.in. tor przeszkód, wesoły pociąg czy wyścig kangurów. Kreatywność u dzieci rozwijał również aktor Dariusz Wieteska, który przeprowadził warsztaty z tworzenia pacynek teatralnych. Wspólnie z najmłodszymi układał scenariusze dotyczące bezpieczeństwa na kolei. Wszystkie pomysły zostały przedstawione podczas scenek teatralnych na głównej scenie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również rodzinna gra terenowa, podczas której uczestnicy zwiększyli swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, odwiedzając Stacje SuperMocy, i mogli wygrać atrakcyjne nagrody: deskorolkę elektryczną, hulajnogę oraz deskorolkę typu longboard.

Na naszym pikniku nie zabrakło także edukacji na temat pierwszej pomocy, prewencji i bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Swoją wiedzę przekazali dzieciom przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pucku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Helu, Komisariatu Policji w Juracie, Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku, Rzecznika Praw Dziecka oraz Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni. Udział i zaangażowanie służb na długo pozostanie w pamięci uczestników pikniku.

Wieczorem odbył się koncert AniKi Dąbrowskiej, zwyciężczyni drugiej edycji programu rozrywkowego The Voice Kids oraz autorki przeboju Małe skrzydła. Piknik w Helu zakończył się spektakularnym pokazem ognia z elementami ledshow.

Tego lata najmłodsi będą mieli jeszcze okazję spotkać się z Rogatkiem na piknikach Kampanii Kolejowe ABC II w Świnoujściu (15 lipca), w Wiśle (22 lipca) i w Darłowie (19 sierpnia). Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Osiedla SuperBezpiecznych i wspaniałej zabawy!

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego jest dofinansowana przez Unię Europejską z funduszu spójności programu operacyjnego infrastruktura i środowisko 2014-2020.

Więcej informacji odnaleźć można na profilach Kampanii Kolejowe ABC II:

Facebook: @kampania.kolejowe.abc
Instagram: @kolejowe_abc
TikTok: @kolejowe.abc