Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Ty też możesz zostać SuperBohaterem! Dołącz do ROGATKA podczas pikniku rodzinnego w Mikołajkach.

Już w sobotę 13 sierpnia o godz. 15.30 na terenie Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach pojawi się bohater Kampanii Kolejowe ABC II – sympatyczny nosorożec Rogatek. Wszystkich spragnionych dobrej zabawy Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na trzeci wakacyjny piknik rodzinny. Rogatek, razem ze swoimi przyjaciółmi, zapewni gościom mnóstwo atrakcji, w tym: warsztaty kreatywne, podniebne skoki na eurobangee oraz pokaz fire show. Nie zabraknie też spotkań ze wspaniałymi gośćmi specjalnymi. Udział w pikniku i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Tym razem to teren przy Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach stanie się osiedlem SuperBezpiecznych. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić sześć specjalnie przygotowanych Stacji Mocy. Na każdej z nich czekać będą inne zadania z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i zdobędzie swoją SuperMoc. Chętni będą mogli wziąć udział w wielkiej grze terenowej i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Dom Rogatka, czyli główna scena pikniku, będzie miejscem najważniejszych występów: Majki JeżowskiejDJ Miki.

Na pikniku pojawią się także goście specjalni: Sławomir Szmal, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata w piłce ręcznej, laureat 76. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski roku 2010 oraz aktor Mateusz Pawłowski, znany m.in. z roli Kacpra Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”. Na zakończenie pikniku odbędzie się niesamowity pokaz fire show.

„Pikniki rodzinne w ramach Kampanii Kolejowe ABC II są doskonałą okazją do nauczenia dzieci zasad bezpieczeństwa na kolei poprzez świetną zabawę razem z Rogatkiem. Popularność naszych działań potwierdza, że aktywne spędzanie czasu wolnego i nauka idą ze sobą w parze. Dlatego serdecznie zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu w Mikołajkach” – zachęca wszystkich Marcin Trela, Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II odbędzie się 13 sierpnia w godzinach 15.30-21.30 na terenie Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach (ul. Kolejowa 6).

Wstęp na wydarzenie i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Więcej informacji można odnaleźć na profilach Kampanii Kolejowe ABC na Facebooku, Instagramie i TikToku.