Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu „Akcja Bezpieczeństwo”

W dniach 26 i 29 maja dwóm zwycięskim szkołom wręczone zostały vouchery, dzięki którym placówki będą mogły odebrać nagrody w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem – zwycięzca w kategorii film – otrzyma sprzęt multimedialny o wartości 15 000 zł, natomiast Szkoła Podstawowa nr 28 im. Karola Miarki w Katowicach – zwycięzca w kategorii plakat – zyska sprzęt sportowy lub edukacyjny o wartości 15 000 zł. W obu szkołach przeprowadzone zostały również zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych!

26 maja 2023 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Głębokiem odbyło się wręczenie pierwszego z dwóch voucherów, które oznaczają przekazanie szkole nagrody w postaci sprzętu multimedialnego o wartości 15 000 zł w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”. Ceremonię oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor Szkoły Katarzyna Górnik, a dzieci ze zwycięskiego zespołu pod okiem opiekuna Pani Marzeny Bartłomiejczak przygotowały specjalnie na tę uroczystość część artystyczną, w której m.in. pojawiła się piosenka o bezpiecznym podróżowaniu pociągiem.

Po wszystkich występach Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego Pan Marcin Trela wręczył na ręce zwycięzców voucher na wygrany sprzęt multimedialny. Podczas uroczystości głos zabrał również Wójt Gminy Olszówka Pan Włodzimierz Fraszczak. Po części artystycznej oraz wręczeniu vouchera przyszedł czas na obiecane zajęcia edukacyjne w ramach projektu Kampania Kolejowe ABC II. Dzieci w sposób interaktywny i pod okiem nosorożca Rogatka dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa na terenach kolejowych oraz otrzymały upominki związane z projektem. Na końcu przyszedł czas na sesję zdjęciową przed budynkiem szkoły oraz w parku, która uwieczniła ten niesamowity moment.

Natomiast 29 maja 2023 roku wręczony został voucher, tym razem w kategorii plakat dla zwycięzców ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Karola Miarki w Katowicach, która wygrała sprzęt edukacyjny lub sportowy o wartości 15 000 zł.

Dyrektor szkoły Pan Jarosław Sowiński oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu z Urzędu Miasta Katowice Pan Sławomir Witek oficjalnie przywitali wszystkich zebranych gości, rozpoczynając tym samym uroczystość wręczenia nagrody. Podczas tego wydarzenia zaprezentowany został zwycięski plakat. Uczniowie wraz z opiekunem zespołu Panią Beatą Derkacz szczegółowo omówili zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych i drogowych, które znalazły się w pracy. Po prezentacji Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego Pan Marcin Trela razem z nosorożcem Rogatkiem serdecznie pogratulowali uczestnikom zaangażowanym w tworzenie projektu oraz wręczyli voucher na nagrody.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zajęcia edukacyjne, dzięki którym uczniowie mogli rozszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na terenach kolejowych i kolejowo-drogowych. A dodatkowo, dzięki otrzymanym upominkom związanym z Kampanią Kolejowe ABC II, dzieci jeszcze lepiej zapamiętają tą wyjątkową lekcję.