Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu „Kierunek – Bezpieczeństwo”!

Voucher do odebrania nagród trafił do zwycięzców. 16 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera w Rudzie Śląskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród klasie 2c, która wygrała konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo” organizowany przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Klasa zdobyła dla swojej placówki plac do zabaw i ćwiczeń, a dla siebie – wyjazd na zieloną szkołę.

Konkurs plastyczny „Kierunek – Bezpieczeństwo” organizowany przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II ruszył z początkiem roku szkolnego. Przez dwa i pół miesiąca uczniowie szkół podstawowych z całej Polski przygotowywali i zgłaszali swoje prace plastyczne. Po burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę – zespół z klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera z Rudy Śląskiej. Projekt członków zespołu został szczególnie doceniony – stał się elementem wideomappingu 3D podczas ogólnopolskiego Zimowego Pikniku Rodzinnego, który odbył się 3 grudnia we Wrocławiu. Zwycięzcy otrzymali jeszcze dwie nagrody – plac do zabaw i ćwiczeń o wartości 20 000 zł wraz z montażem na terenie szkoły oraz wyjazd na zieloną szkołę dla całego zespołu.

Dla zwycięskiej klasy zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne z udziałem nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II. W czasie lekcji dzieci zdobyły wiedzę na temat prawidłowego zachowania na drogach i terenach kolejowych. Nie zabrakło praktycznych ćwiczeń z aplikacją interaktywną. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy upominkowe.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego z Wiceprezesem Marcinem Trelą, Wiceprezydent Rudy Śląskiej, Jacek Morek, oraz władze szkoły.

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.