Mój Dziennik Kolejowych Podróży - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Na wakacje i nie tylko – Mój Dziennik Kolejowych Podróży.

30.06.2021 copy

Przygotuj swoje dziecko do wakacyjnych wyjazdów! Gdzie kupić bilet? Z którego peronu odjedzie pociąg? Jak zachowywać się podczas podróży? Pobierz „Mój Dziennik Kolejowych Podróży”, wydrukuj i pozwól, by Rogatek i jego przyjaciele bezpiecznie przeprowadzili Twoje dziecko przez wszystkie etapy podróży pociągiem. „Dziennik…” to świetny sposób na to, by wyprawa koleją stała się doskonałą zabawą!

Przed Wami podróż pociągiem? Zabierzcie w nią „Mój Dziennik Kolejowych Podróży”, w którym nosorożec Rogatek, bohater „Kampanii Kolejowe ABC”, wraz z przyjaciółmi, poprzez ciekawe zadania i zagadki zapozna Twoje dziecko ze wszystkimi etapami podróży pociągiem. Dzięki temu Wasza podróż będzie bezpieczna, ciekawa i radosna.

Pobierz ze strony www.kolejoweabc.pl „Mój Dziennik Kolejowych Podróży” w wersji dopasowanej do  wieku Twojego dziecka (przedszkolak, uczeń klas I-III, uczeń klas IV-VI). Wydrukuj materiał i… rozpocznij przygodę!

Każdą podróż trzeba najpierw dobrze zaplanować: ustalić cel podróży, poznać możliwe sposoby zakupu biletów, spakować bagaż, wybrać odpowiednie zabawki i przekąski na drogę. To wszystko przećwiczycie z Rogatkiem na etapie przygotowywania się do podróży pociągiem. Gotowe? Świetnie, już czas wyruszyć w drogę na dworzec kolejowy. To idealna okazja, by poznać znaki drogowe, które można zobaczyć w okolicy torów.

30.06.20211 copy

Na dworcu kolejowym rozglądajcie się, by jak najlepiej poznać to miejsce. Co oznaczają dworcowe piktogramy? Gdzie sprawdzić, z którego peronu odjeżdża pociąg? Z Rogatkiem i jego przyjaciółmi na pewno się nie zgubicie.

Już wiecie, jak znaleźć swój wagon i miejsca. Usiądźcie wygodnie i cieszcie się przygodą.  Słychać gwizdek konduktora – Wasza podróż pociągiem właśnie się zaczyna. Rogatek podpowie Wam, jak kulturalnie zachowywać się w przedziale i do kogo zwrócić się po pomoc w trudnej sytuacji.

Z pewnością będzie to udana podróż!

***

Więcej porad i wskazówek dotyczących bezpiecznego podróżowania koleją można znaleźć na profilach „Kampanii Kolejowe ABC” na Facebooku i Instagramie: edukacyjne filmiki, angażujące dzieci zagadki, rebusy oraz konkursy. Warto również zajrzeć na stronę www.kolejoweabc.pl po inne pomoce dydaktyczne i pomysły na to, jak przekazać najmłodszym zasady bezpieczeństwa kolejowego.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.