Przybywa placówek edukacyjnych na trasie Kolejowego ABC - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Już ponad 2 tysiące dzieci wzięło udział w zajęciach na temat bezpieczeństwa organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC”.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci prowadzone są na terenie gmin, w których doszło do wypadków i niebezpiecznych zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych oraz tzw. dzikich przejściach. W ramach projektu edukatorzy odwiedzili już ponad 80 placówek edukacyjnych, spotykając się z ponad dwoma tysiącami dzieci. Podczas zajęć najmłodsi poznają prawidłowe zachowania w pobliżu torów, w pociągu i na peronie oraz zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Do końca bieżącego roku szkolnego bezpieczeństwo będzie tematem kolejnych interaktywnych spotkań z udziałem ponad 6 tys. dzieci.

Celem zajęć prowadzonych w ramach Kampanii Kolejowe ABC jest poprawa bezpieczeństwa na obszarach kolejowych oraz propagowanie wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Projekt jest objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich nauczycieli, wychowawców, rodziców i opiekunów. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.