Dzień Otwarty Kolejowego ABC w UTK - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

11 maja 2019 r. w Urzędzie Transportu Kolejowego odbył się Dzień Otwarty Kampanii Kolejowe ABC.

Dzień Otwarty Kampanii Kolejowe ABC organizowany był w ramach VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Podczas wydarzenia odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Podczas lekcji dzieci przypomniały sobie, gdzie można kupić bilet na pociąg, co trzeba zrobić, gdy zobaczymy bagaż pozostawiony bez opieki i kiedy możemy przekroczyć żółtą linię na peronie. Dzieci chętnie brały udział w zabawach interaktywnych, podczas których nauczyły się zasad prawidłowego zachowania w pobliżu torów, przejazdów kolejowych, w pociągu oraz na dworcu i peronie.

Każdy z uczestników wydarzenia miał okazję spotkać się z bohaterem kampanii, nosorożcem Rogatkiem, i otrzymał pakiet bezpiecznego podróżnika.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.