Kolejowe ABC na Nocy Muzeów - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Podczas Nocy Muzeów w Stacji Muzeum w Warszawie zespół Kampanii Kolejowe ABC przeprowadził zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. W zajęciach edukacyjnych udział mogły wziąć wszystkie dzieci odwiedzające tego wieczora Stację.

Podczas lekcji dzieci odpowiadały na pytania, gdzie można kupić bilet na pociąg, co trzeba zrobić, gdy zobaczymy bagaż pozostawiony bez opieki i kiedy możemy przekroczyć żółtą linię na peronie. Dzieci chętnie brały udział w zabawach interaktywnych, podczas których nauczyły się zasad prawidłowego zachowania w pobliżu torów, przejazdów kolejowych, w pociągu oraz na dworcu i peronie. Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał pakiet bezpiecznego podróżnika.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.