Zielona Szkoła w Bieszczadach - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Pierwsza zielona szkoła już za nami! Zwycięzcy pierwszego konkursu w grze mobilnej Kolejowe ABC odebrali swoją nagrodę.

Główną nagrodę w konkursie „Kolejowe ABC – Ruszaj w podróż po nagrody” zdobyła klasa 4C ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Białej Podlaskiej. Zwycięzcy wzięli udział w pięciodniowej zielonej szkole w Bieszczadach w terminie 20 – 24 maja 2019 r.

Na uczestników zielonej szkoły czekały liczne atrakcje, m.in. przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną, warsztaty w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gry i zabawy w Wiosce Fantasy czy zwiedzanie Zamku w Krasiczynie.

Uczniowie mieli także okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa kolejowego przeprowadzonych przez Zespół Kampanii Kolejowe ABC. Przypomnieli sobie, jakie znaki można zobaczyć przed przejazdami kolejowymi oraz jakie zasady obowiązują w pociągu i na peronie. Mogli także wcielić się w rolę kierowcy samochodu w grze symulacyjnej i sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego zachowania na obszarach kolejowo-drogowych.

Ponadto codziennie uczniowie uczestniczyli w różnych grach, zabawach, olimpiadach sportowych i innych aktywnościach ruchowych.