O kolejowym bezpieczeństwie we Władysławowie - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Prawie 2300 osób poznało zasady bezpiecznego zachowania się w pobliżu przejazdów, na dworcach i w pociągach. Tyle osób wzięło udział w pikniku rodzinnym Kampanii Kolejowe ABC we Władysławowie. Autor najlepszego hasła promującego bezpieczeństwo wygrał hulajnogę elektryczną.

Piknik „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!” odwiedziły całe rodziny. We Władysławowie nie brakowało atrakcji. W grze edukacyjnej uczestnicy rozwiązywali zagadki oraz odpowiadali na pytania związane z zasadami bezpiecznego podróżowania koleją. Chętni wzięli udział w konkursie, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody: hulajnoga elektryczna, hulajnogi i plecaki szkolne. By zdobyć nagrody, trzeba było przejść grę terenową i wymyślić najlepsze hasło powitania Rogatka, promujące jednocześnie bezpieczeństwo na kolei. Dzieci uczestniczyły również w kole fortuny, wielkoformatowej grze planszowej i próbowały swoich sił w grze symulacyjnej, w której mogły stać się uczestnikami ruchu drogowego. Nie brakowało też chętnych do skorzystania z zajęć Kolejowego ABC.

– Najlepiej uczyć się poprzez zabawę, dlatego w ten sposób chcemy edukować dzieci zasad bezpieczeństwa. Pikniki wakacyjne to jeden z elementów Kampanii Kolejowe ABC prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. W trakcie interaktywnych lekcji, przez spoty z Rogatkiem czy pikniki takie jak we Władysławowie dzieci uczą się, jak zachować się w pobliżu przejazdów na dworach i peronach – tak, by było bezpiecznie – przywitał uczestników pikniku Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Pikniki Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo! Odbyły się już w Rewalu i Władysławowie. Kolejne tego typu wydarzenia nad morzem zaplanowane są na 27 lipca w Ustce i 3 sierpnia w Kołobrzegu.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.