Zielona Szkoła w Beskidzie Żywieckim - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Już trzecia zielona szkoła za nami! Zwycięzcy kolejnego konkursu w grze mobilnej Kolejowe ABC odebrali swoją nagrodę.

Główną nagrodę w konkursie „Kolejowe ABC – Z przygodą przez świat” zdobyła klasa 6C ze Szkoły Podstawowej nr 87 – Sportowej w Krakowie. Zwycięzcy wzięli udział w pięciodniowej zielonej szkole w Beskidzie Żywieckim w terminie 30 września - 4 października 2019 r.

Na uczestników zielonej szkoły czekały liczne atrakcje, m.in. podróż kolejką w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Rudach, zwiedzanie starej kuźni oraz opowieść o duchu maszynisty przy ognisku z kiełbaskami. Uczniowie odwiedzili Leśny Park Niespodzianek, gdzie z zainteresowaniem obejrzeli pokazy sokolników, a następnie tresurę sów. Jedną z ostatnich atrakcji były warsztaty rękodzieła, podczas których szóstoklasiści robili aniołki z owczej wełny. Poznali również proces produkcji oscypków.

Dzieci miały także okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeprowadzonych przez Zespół Kampanii Kolejowe ABC. Zdobyły wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w pobliżu przejazdów kolejowych, torów, w pociągu, na dworcu i peronie. Mogły także wcielić się w rolę kierowcy samochodu w grze symulacyjnej i utrwalić swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego zachowania na obszarach kolejowo-drogowych.

Ponadto codziennie uczniowie uczestniczyli w różnych grach, zabawach i innych aktywnościach ruchowych oraz zwiedzali malowniczą, górską okolicę.