Zielona Szkoła na Pojezierzu Gnieźnieńskim - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Główna nagroda zdobyta w grze mobilnej Kolejowe ABC została odebrana przez zwycięzców. Laureaci podczas ostatniej już w tym roku zielonej szkoły mieli okazję odwiedzić najciekawsze miejsca na Pojezierzu Gnieźnieńskim.

Pierwsze miejsce w konkursie „Kolejowe ABC – Podróżuj, zwiedzaj, odkrywaj” zdobyła klasa 6 ze Szkoły Podstawowej im. Ks. T.A. Leszczyńskiego w Mikłusach. Zwycięzcy wzięli udział w pięciodniowej zielonej szkole w Chomiąży Księżej w terminie 14-18 października 2019 r.

Uczniowie skorzystali z wielu atrakcji, takich jak przejazd żnińską Kolejką Wąskotorową, zwiedzanie Muzeum Zabytków Kultury Technicznej i Parowozowni w Gnieźnie. Odwiedzili osadę w Biskupinie, gdzie dowiedzieli się, czym zajmowali się ludzie w średniowieczu oraz mieli okazję spróbować wypieczonego na palenisku średniowiecznego pieczywa. Dzieci wzięły udział w warsztatach produkcji pierników w Muzeum Piernika w Toruniu. Odwiedziły również Dom Legend, gdzie podczas opowieści mogły wcielić się m.in. w rolę króla Władysława Jagiełły. Ostatniego dnia uczestnicy przypomnieli sobie legendę o Popielu i weszli na szczyt Mysiej Wieży w Kruszwicy.

W ramach zielonej szkoły zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne Kampanii Kolejowe ABC. Edukatorki z Zespołu Kolejowego ABC przypomniały dzieciom o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas podróży pociągiem. Uczestnicy zajęć nauczyli się, jak prawidłowo zgłosić niebezpieczne zdarzenie. Wykazali się kreatywnością podczas tworzenia scenek związanych ze znakami drogowo-kolejowymi. Uczniowie mieli także szansę zagrać w grę symulacyjną, podczas której sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się na drodze.

Ponadto codziennie uczniowie uczestniczyli w różnych grach, zabawach i innych aktywnościach ruchowych. Mieli również możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych podczas wieczoru karaoke oraz popisania się umiejętnościami tanecznymi na dyskotece.