Popularni vlogerzy uczą się zdalnie z Kampanią Kolejowe ABC - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Można efektywne uczyć się także w czasie epidemii. Popularni vlogerzy pokazują, jak to zrobić, wykorzystując materiały Kampanii Kolejowe ABC. Urząd Transportu Kolejowego do dyspozycji dzieci i rodziców przygotował aplikację edukacyjną, grę mobilną, e-podręczniki, kolorowankę i programy telewizyjne. Vlogerzy udowadniają, że także w domu można utrwalać dobre nawyki oraz uczyć się bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, a przy okazji świetnie się bawić.

Filmy o nauce zdalnej razem z Kampanią Kolejowe ABC opublikowali na kanałach YouTube kolejni popularni vlogerzy: Pusheen Girl i Zwariowani .

Młodzi twórcy przedstawiają sposoby na urozmaicenie zajęć w czasie pandemii. Zachęcają do edukacji z bohaterem Kampanii Kolejowe ABC, nosorożcem Rogatkiem, który uczy bezpieczeństwa na peronach, w pociągach i przejazdach kolejowych. Vlogerka z kanału Zwariowani testuje grę edukacyjną na smartfony – „Kolejowe ABC”. Aplikacja w interaktywny sposób bawi i edukuje młodzież. Pusheen Girl korzysta z kolorowanek dostępnych na stronie www.kolejoweabc.pl i wykonuje zadania dotyczące bezpieczeństwa kolejowego, m.in. przechodzi przez labirynt, w którym znajdują się tory kolejowe i znaki drogowe, czy rozwiązuje zagadki dotyczące prawidłowego zachowania na peronie.

Przekaz kierowany jest do dzieci w wieku 9-12 lat. Zaangażowani w projekt vlogerzy łącznie stworzą 16 krótkich filmików, które na ich vlogach pojawią się do października 2020 r.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Kampania Kolejowe ABC jest objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Wszystkie materiały dostępne są na stronie kolejoweabc.pl

Pusheen Girl (https://www.youtube.com/watch?v=omNSPZ0LPIM)

Zwariowani (https://www.youtube.com/watch?v=gnUxXp9h6iQ)