Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka: Rogatek zaprasza do wspólnego zdjęcia oraz na premierę nowych filmów! - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Z okazji Dnia Dziecka nosorożec Rogatek, bohater „Kampanii Kolejowe ABC”, przygotował dla najmłodszych nie lada niespodziankę – zaprasza ich do wspólnego zdjęcia! Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę internetową: www.kolejoweabc.pl/fotobudka. To nie koniec niespodzianek. Na dzieci czeka także nowa seria fabularnych filmów z udziałem Rogatka i Stasia.

dzien dziecka

Sympatycznego nosorożca Rogatka, bohatera „Kampanii Kolejowe ABC”, znają już niemal wszystkie dzieci w całej Polsce. Dotychczas można go było spotkać w Peronowie, czyli w miasteczku, w którym rozgrywa się akcja serii edukacyjnych filmów animowanych z wpadającymi w ucho piosenkami przybliżającymi dzieciom zasady bezpieczeństwa kolejowego.

Z okazji Dnia Dziecka Rogatek przygotował dla dzieci wyjątkową niespodziankę – zaprasza je do wspólnego zdjęcia. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.kolejoweabc.pl/fotobudka i wykonać cztery proste kroki, by cieszyć się pamiątkową fotografią.

Na razie zapraszamy na wirtualne spotkania z Rogatkiem, aby wspólnie z nim uczyć się zasad bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że już niedługo dzieci będą miały okazję zobaczyć naszego sympatycznego nosorożca na żywo w trakcie wakacji – informuje Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

To nie koniec niespodzianek. W czerwcu sympatyczny nosorożec razem ze swoim przyjacielem Stasiem wystąpił w nowym cyklu krótkich filmów. Przekazuje w nich dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w pociągu oraz w pobliżu torów kolejowych.

Wszystkie filmy dostępne są na kanale YouTube „Kampanii Kolejowe ABC”:

1) Rogatek uczy: kulturalne zachowanie podczas podróży,

2) Rogatek uczy: bezpieczne miejsce zabaw,

3) Rogatek uczy: co robić podczas podróży,

4) Rogatek uczy: zagubiony bagaż,

5) Rogatek uczy: bezpieczne przejście przez tory.

rogatek w pociagu

Dodatkowo Rogatek i jego przyjaciele są aktywni w mediach społecznościowych. Śledząc profile Kolejowego ABC na Facebooku i Instagramie, znajdziemy nie tylko edukacyjne filmiki, ale także wiele angażujących dzieci zagadek, rebusów oraz konkursów. Warto również zajrzeć na stronę www.kolejoweabc.pl, na której zarówno rodzice, jak i pedagodzy mogą znaleźć pomoce dydaktyczne i pomysły na to, jak przekazać najmłodszym zasady bezpieczeństwa kolejowego.

 „Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.