Konkurs „Kolejowe ABC – Z przygodą przez świat” - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Ogłaszamy konkurs „Kolejowe ABC – Z przygodą przez świat” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z całej Polski. Tym razem do wygrania jest wyjazd na zieloną szkołę do Beskidu Żywieckiego, podczas którego na dzieci czekać będzie moc atrakcji oraz zajęcia na temat bezpieczeństwa na kolei. Konkurs trwa od 1 września do 10 września 2019 r.

Konkurs w ramach w gry mobilnej „Kolejowe ABC” przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych z klas IV-VI z całej Polski. Zadaniem uczniów jest zebranie jak największej liczby punktów dla swojej klasy. Dla najlepszych została przygotowana wspaniała nagroda – pięciodniowa zielona szkoła w Beskidzie Żywieckim w terminie 30 września – 4 października 2019 r. W jej trakcie uczniowie skorzystają z popularnych atrakcji turystycznych, wezmą udział w grach, warsztatach, a także w specjalnych zajęciach realizowanych w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC” dotyczących bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Nagrodami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca są pakiety dla całej klasy zawierające m.in. odblaski i książki edukacyjne.

Konkurs trwa od 1 września 2019 r. do 10 września 2019 r. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl.

Ważne, by podczas rejestracji prawidłowo podać nazwę szkoły oraz swojej klasy. Nie ma ograniczenia liczby uczestników, którzy z danej klasy biorą udział w rywalizacji.

W Konkursie nie może uczestniczyć szkoła, która wygrała nagrodę główną w poprzednich edycjach Konkursu lub w innych konkursach organizowanych przez Organizatora.

W aplikacji mobilnej „Kolejowe ABC” każdy gracz wybiera się w podróż pociągiem na drugi koniec Polski, zdobywając po drodze różne przedmioty związane z tematem podróży koleją. Wszystkie zdobyte rzeczy zasilają konto z punktami, co ma wpływ na pozycję w rankingu. W kolejnych etapach uczestnicy otrzymują zadania specjalne – podejmują decyzje istotne dla bezpieczeństwa podróży. Powinni tak kierować bohaterem, aby za każdym razem cała podróż była bezpieczna i zgodna z zasadami zachowania na drodze i terenach kolejowych. Co ważne, gracz ma okazję poznać zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach: na wsi, w mieście, na dworcu i w pociągu. Grę można ukończyć na kilku poziomach trudności.

Aplikacja mobilna „Kolejowe ABC” wspomaga edukowanie dzieci i młodzieży z całej Polski w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Można ją pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).

Gra powstała w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Aby pobrać grę, kliknij w logo wybranego sklepu.

App store                  Google Play

Regulamin konkursu znaduje się poniżej.

pdfREGULAMIN KONKURSU Kolejowe ABC Z przygodą przez świat

pdfZał. 1 Regulamin aplikacji mobilnej Kolejowe ABC

pdfZał. 2 Zgoda Dyrektora Szkoły

pdfZał. 3 Lista uczestnikow Zielonej Szkoły

pdfZał. 4 Zgoda rodziców na wyjazd dziecka na Zieloną Szkołę

pdfZał. 5 Oświadczenie zgoda klauzula inf. Kolejowe ABC

pdfZał. 6 Kwestionariusz osobowy opiekuna

pdfRegulamin uczestnika Zielonej Szkoły