Konkurs „Kolejowe ABC – Podróżuj z Rogatkiem” - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Zachęcamy do wzięcia udziału w szóstej edycji konkursu w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC”! W bezpiecznej rywalizacji  „Kolejowe ABC – Podróżuj z Rogatkiem” mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z całej Polski. Tym razem do wygrania jest wyjazd na zieloną szkołę na Mazurach, podczas którego na dzieci czekać będzie moc atrakcji oraz zajęcia na temat bezpieczeństwa na kolei. Konkurs trwa od 1 września do 10 września 2020 r.

Konkurs w ramach w gry mobilnej „Kolejowe ABC” przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych z klas IV-VI z całej Polski. Zadaniem uczniów jest zebranie jak największej liczby punktów dla swojej klasy. Dla najlepszych została przygotowana wspaniała nagroda – pięciodniowa zielona szkoła na Mazurach w terminie 5-9 października 2020 r. W jej trakcie uczniowie skorzystają z popularnych atrakcji turystycznych, wezmą udział w grach, warsztatach, a także w specjalnych zajęciach realizowanych w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC” dotyczących bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Nagrodami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca są pakiety dla całej klasy zawierające m.in. odblaski i książki edukacyjne.

Konkurs trwa od 1 września 2020 r. do 10 września 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl.

Ważne, by podczas rejestracji prawidłowo podać nazwę szkoły oraz swojej klasy. Nie ma ograniczenia liczby uczestników, którzy z danej klasy biorą udział w rywalizacji.

W Konkursie nie może uczestniczyć szkoła, która wygrała nagrodę główną w poprzednich edycjach Konkursu lub w innych konkursach organizowanych przez Organizatora.

W aplikacji mobilnej „Kolejowe ABC” każdy gracz wybiera się w podróż pociągiem na drugi koniec Polski, zdobywając po drodze różne przedmioty związane z tematem podróży koleją. Wszystkie zdobyte rzeczy zasilają konto z punktami, co ma wpływ na pozycję w rankingu. W kolejnych etapach uczestnicy otrzymują zadania specjalne – podejmują decyzje istotne dla bezpieczeństwa podróży. Powinni tak kierować bohaterem, aby za każdym razem cała podróż była bezpieczna i zgodna z zasadami zachowania na drodze i terenach kolejowych. Co ważne, gracz ma okazję poznać zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach: na wsi, w mieście, na dworcu i w pociągu. Grę można ukończyć na kilku poziomach trudności.

Aplikacja mobilna „Kolejowe ABC” wspomaga edukowanie dzieci i młodzieży z całej Polski w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Można ją pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).

Gra powstała w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Aby pobrać grę, kliknij w logo wybranego sklepu.

App storeGoogle Play

Regulamin konkursu znaduje się poniżej.

REGULAMIN KONKURSU KOLEJOWE ABC – PODRÓŻUJ Z ROGATKIEM

Zał. 1 Regulamin aplikacji mobilnej - Kolejowe ABC

Zał. 2 - Zgoda Dyrektora szkoły na udział w Zielonej Szkole

Zał. 3 - Lista uczestników i opiekunów Zielonej Szkoły

Zał. 4 - Zgoda rodziców,opiekunów prawnych na wyjazd dziecka na Zieloną Szkołę

Zał. 5. Oświadczenie Kampania Kolejowe ABC

Zał. 6 - Kwestionariusz osobowy opiekuna