Media o Kampanii - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Ferie rozpoczynają dzisiaj uczniowie województw:dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. W ramach „Kampanii Kolejowe ABC” Urząd Transportu Kolejowego przypomina o podstawowych zasadach bezpiecznej podróży koleją oraz prawidłowym zachowaniu w pociągu.

doba pl 243908 57ad33f6d61ac16ce66175e3152fbd64 550x366

Materiał na stronie doba.pl

Interaktywne zajęcia – gry, zagadki, piosenki czekały na najmłodszych w Przedszkolu Małych Odkrywców (9.01). Placówka przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Kolejowe ABC”, organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego.

3

Materiał na stronie e Głos Skierniewice

Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego rozpoczęli wzmożone kontrole pociągów. W trakcie ferii skontrolowanych będzie ponad 80 składów. Prowadzone są także działania edukacyjne. – W ramach akcji uczymy dzieci bezpiecznego zachowania w pociągach, na dworcach, w pobliżu torów i na przejazdach kolejowych – zaznaczył prezes UTK Ignacy Góra.

Zakladanie kamizelek odblaskowych

Materiał na stronie Gazeta Polska Codziennie

 

Liczba wypadków kolejowych najniższa od lat. Większość tego typu zdarzeń to wina kierowców oraz pieszych..

1546589650 6f4922f45568161a8cdf4ad2299f6d23

Materiał na stronie patriot24.net

Nadrzędnym celem Kampanii Kolejowe ABC jest poprawa bezpieczeństwa na kolei. Chcemy by bezpiecznego zachowania się w pobliżu torów uczyli się już najmłodsi. Jeśli choć jedno życie uda się uratować dzięki naszej akcji – to będzie jej ogromy sukces.

17 6

Materiał na stronie Metropolia Bydgoska.pl

Grodzisk Wielkopolski: Zespół Kolejowego ABC odwiedził Przedszkole Krasnana Hałabały

17 4

Materiał na stronie Fakty i opinie Grodzisk wielkopolski naszemiasto.pl

 

Kampania Kolejowe ABC. Uwaga dzieci: tory to nie plac zabaw

rail 3098464 1920 2

Materiał na stronie Gazeta Współczesna

Tory to nie plac zabaw. Dzieci z podlaskich przedszkoli dowiedzą się, jak bezpiecznie zachowywać się na dworcu, peronie czy przejeździe kolejowym. Specjalne zajęcia w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” organizuje Urząd Transportu Kolejowego.

1717

Materiał na stronie Katolickie Radio Podlasie

 

- Chcemy dotrzeć do 500 miejsc w Polsce, będą to gminy, w których dochodziło do wypadków na przejazdach – mówi Tomasz Frankowski z Urzędu Transportu Kolejowego.

Screen Radio Poznan

Materiał na stronie Radia Poznań

Jak zachować się na dworcach i kiedy można przejść przez przejazd kolejowy – m.in. tego uczyły się dzieci ze szczecińskich przedszkoli w trakcie lekcji „Kolejowe ABC”.

Materiał na stronie TVP3 Szczecin

 

Urząd Transportu Kolejowego rozpoczął akcję „Kolejowe ABC”. W gminach, gdzie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na torach, będą przeprowadzone interaktywne lekcje dla uczniów i przedszkolaków.

Screen Teleexpress copy

 

Materiał na stronie Teleexpressu

Tory to nie plac zabaw - warto o tym przypominać dzieciom, szczególnie przed wakacjami. Urząd Transportu Kolejowego rozpoczął akcję "Kolejowe ABC". W planach jest przeprowadzenie pół tysiąca interaktywnych lekcji o bezpieczeństwie. Wezmą w nich udział przedszkolaki i uczniowie m.in. z gmin, gdzie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na torach.

Screen TVP3 Bydgoszcz

Materiał na stronie TVP3 Bydgoszcz