Aktualności - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

Zachęcamy zainteresowane placówki szkolne i przedszkolne do udziału w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na dworcach, peronach, w pociągach i na przejazdach kolejowo-drogowych.

Ferie zimowe to idealny czas, by powtórzyć z dziećmi zasady bezpieczeństwa. Ich znajomość z pewnością przyda się zarówno podczas wyjazdów, jak i codziennego korzystania z transportu kolejowego. By zachęcić najmłodszych do nauki poprzez zabawę, zorganizowaliśmy konkurs „Kolej na zimowe opowiadanie z Rogatkiem”. Uczestnicy mieli za zadanie napisać opowiadanie o bezpiecznym spędzeniu ferii z nosorożcem Rogatkiem – bohaterem Kampanii Kolejowe ABC.

Rozpoczęły się interaktywne lekcje w ramach drugiej edycji projektu Kampania Kolejowe ABC. Od stycznia edukatorzy z Urzędu Transportu Kolejowego prowadzą zajęcia dla przedszkoli i szkół podstawowych, podczas których rozmawiają z dziećmi m.in. o bezpieczeństwie w pociągu, na dworcu czy na peronie. Czas ferii zimowych to idealny moment, by przypomnieć zasady prawidłowego zachowania się na terenach kolejowych. Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń i udziału w projekcie!