Rogatek jedzie na piknik wakacyjny do Szczyrku! - Kolejowe ABC

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czcionka:

Wysoki kontrast

14 sierpnia br. odbędzie się już czwarty piknik rodzinny organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC przez Urząd Transportu Kolejowego. Będzie się działo! Na wszystkich chętnych uczestników czekają niesamowite atrakcje z nagrodami.

Pikniki wakacyjne z Kolejowym ABC to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego podczas wakacji.
Jak zawsze na dzieci i ich rodziców będzie czekała moc atrakcji . Najmłodsi będą mieli okazję „przybić piątkę” z nosorożcem Rogatkiem, sympatycznym bohaterem Kampanii Kolejowe ABC, a także potańczyć na scenie razem z DJ Miki.

Gra terenowa, quizy z nagrodami, koło fortuny, wielkoformatowa gra planszowa czy warsztaty kreatywne to tylko niektóre z wielu niespodzianek przygotowanych przez organizatorów wydarzenia.
Na uczestników imprezy czekać będą także trampoliny, dmuchańce, skakańce, eurobungee, warsztaty tworzenia masek nosorożca oraz malowanie buziek. Ponadto podczas pikniku chętni będą mogli uczestniczyć w interaktywnych zajęciach Kampanii Kolejowe ABC, obejrzeć wystawę fotograficzną
o rozwoju kolei w Polsce oraz zrobić zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Tym razem spotykamy się na Placu św. Jakuba w Szczyrku. Piknik rozpocznie się o godzinie 15:00. Wstęp na wydarzenie oraz udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Pikniki wakacyjne to jeden z elementów Kampanii Kolejowe ABC prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. Chcemy, aby wszystkie dzieci były bezpieczne i miały odpowiednią wiedzę na temat prawidłowych zachowań na peronie, w pociągu i dworcu. Najmłodsi najszybciej uczą się poprzez zabawę, dlatego przygotowaliśmy dla nich różne interaktywne gry i zabawy  – do odwiedzenia pikniku zachęca dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 Szczyrk plakat