Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Odkryj fantastyczną moc bezpieczeństwa podczas pikniku rodzinnego Kampanii Kolejowe ABC II w Darłowie!

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na ostatni w tym sezonie wakacyjny piknik rodzinny organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Odbędzie się on 19 sierpnia 2023 r. w malowniczym Darłowie. Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać się z sympatycznym nosorożcem Rogatkiem i wziąć udział w wielu grach i zabawach edukacyjnych na osiedlu SuperBezpiecznych. Piknik rodzinny to idealna okazja do zdobycia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa poprzez zabawę na świeżym powietrzu.

Piknik organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego odbędzie się 19 sierpnia w godz. 15.00 – 21.00 na terenie Rynku w Darłowie. Na uczestników wydarzenia będą czekać m.in. kolejka elektryczna, eurobungee, eksperymenty, quizy, zagadki, warsztaty artystyczne i edukacyjne oraz rozgrywki i zawody rodzinne. Wiodącą atrakcją pikniku będzie gra terenowa Kampanii Kolejowe ABC II, w której poprzez zabawę będzie można utrwalić zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenach kolejowych. Na najlepszych graczy czekają wyjątkowe nagrody, takie jak deskorolka elektryczna, hulajnoga czy deskorolka longboard. Podczas pikniku uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z byłym reprezentantem Polski w piłce ręcznej, Arturem Siódmiakiem, oraz youtuberem i wokalistą CeZikiem. Dzień pełen atrakcji zakończy koncert Nataszy Urbańskiej i pokaz ognia z elementami ledshow.

 „Pikniki Kampanii Kolejowe ABC II to wyjątkowe rodzinne spotkania, podczas których można się bawić, a jednocześnie przypomnieć sobie ważne zasady bezpieczeństwa. Misja szerzenia świadomości w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych jest dla Urzędu Transportu Kolejowego sprawą nadrzędną. Do najmłodszych docieramy właśnie poprzez zabawę. Dlatego zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w naszym pikniku rodzinnym w Darłowie” – zaprasza dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Wstęp na wydarzenie i wszystkie atrakcje są bezpłatne!

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Więcej informacji można odnaleźć na profilach Kampanii Kolejowe ABC II na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Facebook: @kampania.kolejowe.abc

Instagram: @kolejowe_abc

TikTok: @kolejowe.abc