Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Rogatek na Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera

„Pobawmy się razem” – pod takim hasłem w sobotę w ogrodach Kancelarii Premiera odbyła się impreza z okazji Dzień Dziecka. Impreza w KPRM bawiła, ale też uczyła. Na miejscu dzieci mogły zapoznać się m.in. z zasadami zdrowego trybu życia, z podstawami pierwszej pomocy, czy podstawami bezpiecznego zachowania na drodze i w pobliżu torów. Dzieci chętnie odwiedzały stoisko Urzędu Transportu Kolejowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z nosorożcem Rogatkiem, bohaterem Kampanii Kolejowe ABC.

Premier Mateusz Morawiecki otwierając imprezę z okazji Dnia Dziecka przypomniał słowa „narodowego wychowawcy dzieci” Janusza Korczaka „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

Wśród najmłodszych uczestników pikniku były również dzieci z Ukrainy. Szef rządu złożył im szczególne życzenia szybkiego powrotu do swoich domów, ojców i braci.

Dużo atrakcji i dobra zabawa na stoisku UTK

Dzieci, które odwiedziły stoisko Urzędu Transportu Kolejowego mogły sprawdzić czy mogą zostać w przyszłości maszynistą. Była również okazja do wygrania ciekawych nagród w quizie dotyczącym bezpieczeństwa na kolei. Dla najmłodszych największą atrakcją była możliwość spotkania z nosorożcem Rogatkiem. W konkursie z udziałem Rogatka można było wygrać pakiet odblasków oraz małą i dużą maskotkę sympatycznego nosorożca.