Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Rogatek przypomina: został już tylko tydzień na składanie prac w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo”

Nie czekaj, wygraj dla swojej szkoły plac do zabaw i ćwiczeń wraz z montażem! Pozostał tylko tydzień na złożenie pracy. Stwórz wyjątkowe dzieło i weź udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na bezpieczne miasteczko Peronowo. Twoja praca może także stać się elementem wideomappingu 3D. 

To już ostatni tydzień, w którym można zgłaszać prace na konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo”, organizowany przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II”.

Przypominamy, że zwycięski zespół otrzyma plac do zabaw i ćwiczeń wraz z montażem o wartości 20 000 zł (lub ekwiwalent o tej samej kwocie na inny sprzęt sportowy, jeśli infrastruktura szkoły uniemożliwi montaż placu), wyjazd na 3-dniową zieloną szkołę oraz włączenie pracy do wideomappingu 3D, który zostanie wyświetlony 3 grudnia 2022 r. podczas ogólnopolskiego wydarzenia we Wrocławiu. Ponadto pięć wyróżnionych zespołów otrzyma urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu wraz z montażem o wartości 5 000 zł (lub ekwiwalent o tej samej kwocie na inny sprzęt sportowy, jeśli infrastruktura uniemożliwi montaż placu). Każdy uczestnik konkursu otrzyma wyjątkowe pamiątkowe opaski na rękę!

Dodatkowo wybranych zostanie pięć prac ze szkół, które wysłały zgłoszenia do udziału w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. W placówkach, w których zostaną przygotowane prace, Urząd Transportu Kolejowego przeprowadzi lekcje bezpieczeństwa w pierwszym kwartale 2023 roku!

Aby wziąć udział w konkursie, należy zebrać zespół złożony z 3 – 30 uczniów z tej samej szkoły (klasa, uczniowie z całej szkoły, kółko plastyczne, świetlica itp.), stworzyć pracę plastyczną (rysunek, makieta) przedstawiającą miasteczko Peronowo lub jego fragment i wysłać zgłoszenie poprzez formularz na stronie: https://kolejoweabc.pl/kierunek-bezpieczenstwo/.

Z jednej szkoły udział wziąć może wiele zespołów, co zwiększa szansę na wygraną!

Zgłoszenia wysyłać można do 15 listopada 2022 r. do godz. 23:59.

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu oraz na mediach społecznościowych:

facebook.com/kampania.kolejowe.abc

instagram.com/kolejowe_abc

tiktok.com/@kolejowe.abc

Projekt „Kampania Kolejowe ABC II” jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Życzymy powodzenia na ostatniej prostej !