Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Rogatek spędził kolejną sobotę nad polskim morzem! W Świnoujściu odbył się drugi piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II

Nosorożec Rogatek w sobotę 15 lipca odwiedził Świnoujście. Na terenie Basenu Północnego bohater Kampanii Kolejowe ABC II spotkał się z 1264 osobami. Piknik w Świnoujściu był już trzecią imprezą plenerową w tym sezonie wakacyjnym organizowaną przez Urząd Transportu Kolejowego.

Na terenie Basenu Północnego w Świnoujściu całe rodziny uczestniczyły w grze terenowej Kampanii Kolejowe ABC II – Stacjach SuperMocy. Udział w grze ma na celu edukację o bezpieczeństwie na terenach kolejowych przez zabawę. Aktywnie pomagały w tym także służby, które dzieliły się z dziećmi wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i ratowania życia. Do akcji włączyły się Placówka Straży Granicznej w Świnoujściu, Państwowa Straż Pożarna w Świnoujściu, Komenda Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, Komenda Portu Wojennego Świnoujście, Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, Rzecznik Praw Dziecka i POLREGIO S.A.

Podczas pikniku najmłodsi mogli również bawić się do woli na dmuchańcach, jeździć kolejką elektryczną, obejrzeć film przedstawiający symulację podróży koleją z efektami specjalnymi 9D czy skakać na eurobungee. Brali także udział w zabawach tanecznych, teatrzyku kukiełkowym, familiadzie czy kole fortuny. Aktywność fizyczną uczestników zabaw wspierała swoją obecnością mistrzyni lekkoatletyki, Monika Pyrek, a w teatralnych aktywnościach pomagał dzieciom aktor, Tomasz Ciachorowski. Piknik zakończył się występem Oskara Cymsa oraz spektakularnym pokazem ognia z elementami ledshow.

Celem wakacyjnych wydarzeń plenerowych Kampanii Kolejowe ABC II jest zapewnienie dzieciom przyjaznych warunków do nauki o tym, jak bezpiecznie poruszać się w okolicy torów, przejazdów kolejowo-drogowych i dworców kolejowych. W trwającym sezonie letnim odbędą się jeszcze dwie takie akcje plenerowe – 22 lipca w Wiśle oraz 19 sierpnia w Darłowie.

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego jest dofinansowana przez Unię Europejską z Funduszu Spójności Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Więcej informacji można uzyskać na profilach Kampanii Kolejowe ABC II:

Facebook: @kampania.kolejowe.abc
Instagram: @kolejowe_abc
TikTok: @kolejowe.abc