Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Spotkaj nosorożca Rogatka podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Czy można przejść przez przejazd kolejowy, gdy rogatki się zamykają? Jak zachować się na peronie? Co oznacza żółta linia na peronie? Kto sprawdza bilety w pociągu? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z bezpieczeństwem na kolei można będzie uzyskać, odwiedzając stoisko Urzędu Transportu Kolejowego w Miasteczku Funduszy Europejskich. Będzie też okazja by spotkać nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II.

Miasteczko Funduszy Europejskich będzie można odwiedzić w weekend 13-14 maja w Ogrodach Zamku Królewskiego i Arkadach Kubickiego w Warszawie. Miasteczko będzie działało 13 maja (sobota) w godz. 12.00-19.00, a 14 maja (niedziela) w godz. 10.00 -17.00. Na stoisku UTK będziecie mogli spotkać nosorożca Rogatka oraz edukatorów prowadzących na co dzień zajęcia w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Na uczestników wydarzenia będą czekać gry i zabawy interaktywne związane z bezpieczeństwem na terenach kolejowych oraz gra symulująca jazdę samochodem, rowerem i motorowerem.

Ponadto na odwiedzających będzie czekało wyjątkowe koło fortuny z nosorożcem Rogatkiem. Zarówno na dzieci, jak i dorosłych będą czekać quizy i zadania oraz drobne upominki. Dzięki zadaniom, grze edukacyjnej i atrakcjom każdy zdobędzie pakiet wiedzy o bezpiecznym zachowaniu w pobliżu przejazdów kolejowo-drogowych, na dworcach, stacjach i w pociągach.

Spotkania w ramach Kampanii Kolejowe ABC II to doskonała okazja do nauki zasad bezpieczeństwa poprzez zabawę. Każdy z uczestników DOFE będzie miał okazję spotkać się z bohaterem kampanii, nosorożcem Rogatkiem!

Wszystkie wydarzenia dostępne są na stronie www.DniOtwarte.eu.