Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Tym razem nosorożec Rogatek uczył bezpieczeństwa kolejowego na terenie województwa śląskiego – w Wiśle

Nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC II, edukował dzieci z zakresu bezpieczeństwa kolejowego podczas kolejnego pikniku, który odbył się 22 lipca w Wiśle, na terenie Amfiteatru im. Stanisława Hadyny. Był to już przedostatni piknik edukacyjny organizowany przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II w tym sezonie. Pojawiło się na nim ponad 1700 uczestników.

Stałą atrakcją pikników edukacyjnych Kampanii Kolejowe ABC II jest gra terenowa promująca bezpieczeństwo na kolei wśród dzieci i młodzieży. W minioną sobotę uczestnicy, którzy przeszli wszystkie stacje SuperMocy, walczyli o wyjątkowe nagrody takie jak: deskorolka elektryczna, hulajnoga czy deskorolka longboard.

Poza zabawami edukacyjnymi na dzieci czekały też dmuchańce, warsztaty kreatywne i artystyczne, kolejka elektryczna czy eurobungee. Ponadto fani aktywności fizycznych mogli posłuchać wystąpienia wybitnego polskiego siatkarza Piotra Gruszki, który opowiadał o swoich przygodach związanych z koleją. Wraz z aktorką Iloną Janyst wspierał on uczestników w rozwiązywaniu zadań na stacjach SuperMocy. Do akcji włączyły się również Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, Komisariat Policji w Wiśle, 18 Batalion Powietrzno-Desantowy, Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Cieszynie, OSP Wisła Centrum oraz Koleje Śląskie i POLREGIO. Sobotni piknik zakończył koncert piosenkarki i influencerki Magdy Beredy oraz pokaz tańca z ogniem i elementami widowiskowego ledshow.

Dzięki wydarzeniom organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego zarówno dzieci, jak i dorośli przypominają sobie zasady bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych, w pobliżu torów czy przejazdów kolejowo-drogowych. Ostatni piknik tego sezonu odbędzie się 19 sierpnia w Darłowie.

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest dofinansowana przez Unię Europejską z Funduszu Spójności Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Facebook: @kampania.kolejowe.abc
Instagram: @kolejowe_abc
TikTok: @kolejowe.abc