Rozmiar Czcionki
image_print

Aktualności

Uwaga! Wydłużenie terminu zgłaszania prac konkursowych!

Weź udział w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC II! Stwórz SuperBezpieczne miasteczko Peronowo i wygraj niesamowite nagrody! Termin rejestracji zgłoszeń został wydłużony do 15 listopada 2022 r.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Zwycięska praca stanie się elementem wideomappingu 3D, który zostanie wyświetlony podczas wydarzenia edukacyjnego w grudniu 2022 r. Szkoła, która przygotuje najlepszy projekt, otrzyma niesamowite nagrody – nowoczesny plac do ćwiczeń i zabaw oraz wyjazd na zieloną szkołę!

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas I-VI szkół podstawowych z całej Polski. Zadaniem jest wykonanie przez zespół pracy plastycznej przedstawiającej Peronowo, czyli miasteczko, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Spośród wszystkich nadesłanych prac wybierzemy najlepszą, która pojawi się jako element wideomappingu 3D na budynku podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego zaplanowanego na grudzień 2022 r.

Praca musi zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, logo Kampanii Kolejowe ABC II oraz sytuację pokazującą bezpieczne zachowanie na terenach kolejowych (np. na peronach, w pobliżu torów, przed przejazdem kolejowo-drogowym).

Zwycięski zespół otrzyma:

  • plac do zabaw i ćwiczeń w szkole, do której uczęszczają autorzy zwycięskiej pracy,
  • wyjazd na 3-dniową zieloną szkołę.

Pięć wyróżnionych zespołów otrzyma:

  • zestaw urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu w szkołach, do których uczęszczają autorzy wyróżnionych prac.

Dla wszystkich uczestników:

  • wyjątkowe opaski na rękę.

Dodatkowo wybranych zostanie pięć prac ze szkół, które wysłały zgłoszenie do udziału w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. W placówkach, w których zostaną przygotowane prace UTK przeprowadzi lekcje bezpieczeństwa w pierwszym kwartale 2023 roku.

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas I-VI szkół podstawowych. Na prace konkursowe czekamy od 1 września do 15 listopada 2022 r. do godz. 23.59.

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

  1. wykonać pracę plastyczną lub makietę, która będzie kolorowym projektem miasta Peronowo. Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną w formacie A4 lub A3,
  2. wykonać pracę w zespole liczącym od 3 do 30 uczniów,
  3. wypełnić formularz rejestracyjny,
  4. dołączyć pracę plastyczną lub trzy zdjęcia makiety z różnych stron, w formacie JPEG, JPG, PNG.

Jedna szkoła może zgłosić nieograniczoną liczbę prac pod warunkiem spełnienia powyższych wymagań, dzięki czemu zwiększa swoją szansę na wygraną!

Ważne! Aby otrzymać nagrodę należy zachować oryginał pracy konkursowej.

Więcej szczegółów znajduje się w Regulaminie oraz pod numerem telefonu 22 858 74 58.